O Ośrodku

Ośrodek Opieki Krótkoterminowej jest zlokalizowany w nowo wyremontowanym budynku, z przylegającym terenem zielonym. Zapewnia czasowe całodobowe świadczenia zdrowotne służące zachowaniu i/lub poprawie zdrowia, w tym świadczenia opiekuńcze i pielęgnacyjne osobom:

1. przebywającym na oddziałach szpitalnych, dla których ustała przyczyna hospitalizacji;

2. niewymagającym hospitalizacji, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie funkcjonować w środowisku domowym;

3. wymagającym czasowej opieki podczas nieobecności członka rodziny lub opiekuna.

Ośrodek znajduje się na drugim piętrze. W budynku mieści się również Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, z którego usług można także skorzystać. Ośrodek dysponuje komfortowymi pokojami dwułóżkowymi. Każdy pokój posiada własną łazienkę z toaletą i prysznicem, a każde łóżko jest zaopatrzone w system przyzywający. Osobom przebywającym w Ośrodku świadczeń udziela kompetentny personel medyczny. W budynku znajduje się także hostel.

Pobyt w Ośrodku jest możliwy do 30 dni, z możliwością przedłużenia
Nie obowiązuje skierowanie od lekarza.